Solární panely se stávají standardem i pro střední třídu

Solární panely se stávají standardem i pro střední třídu
10.05.2021

Při procházce městem nebo při projížďce krajem můžete evidovat zvýšené množství solárních panelů na střechách rodinných domů. Podle posledních průzkumů výrazně vzrostl zájem o fotovoltaické elektrárny, které zejména v minulém roce způsobily doslova boom u energetických společností a dodavatelů těchto úsporných opatření. Přibylo jich několik stovek i přes panující krizi, která se nejen k nám dostala.

Statistiky také říkají, že solární panely se staly standardem i pro střední třídu. Není tomu tak dávno, kdy byly standardem pouze pro vyšší vrstvy společnosti. Můžeme to tedy brát za jistý posun, který prospívá naší planetě.

Rostl také počet žádostí o dotaci

Na vině zvyšujícího se zájmu o fotovoltaické elektrárny může být také dotační program Nová zelená úsporám, který funguje už nějaký ten pátek. I navzdory pandemii evidovaly úřady větší množství podaných žádostí o jednorázový finanční příspěvek, z nichž řada byla právě zaměřená na fotovoltaickou elektrárnu.

Dotace na fotovoltaiku se může dostat až na padesát procent způsobilých výdajů, maximálně se může dotknout 150 tisíc korun. Nemůžeme se tedy divit tomu, že je o ně takový zájem.

Střešní fotovoltaiky jsou trendem dnešní doby

Bylo by mylné se domnívat, že toto úsporné opatření snižující energetickou náročnost rodinného domu se týká jen a pouze novostaveb. Jakýmsi standardem se opatření stává i u starších domů, a to i díky finanční dostupnosti díky dotačnímu programu.

Zatímco některé příbytky investují do dražších fotovoltaických elektráren, mnozí si pořizují pouze základní sestavu, která však také rapidně sníží energetickou náročnost příbytku. Průměrná cena takové základní sestavy se rovná zhruba šedesáti tisícům korun. V případě koupě této fotovoltaické elektrárny se návratnost odhaduje na zhruba osm let. 

logo_contact

KS Energy Morava s.r.o

Tichá 556, 742 74 Tichá

Klientský servis: +420 731 70 90 70